Kontakty z drugim rodzicem w Fundacji – TAK czy NIE ?
Czy spotkania dziecka z drugim rodzicem w fundacji są dobrym rozwiązaniem? To oczywiście zależy od sytuacji,…
Czy spotkania dziecka z drugim rodzicem w fundacji są dobrym rozwiązaniem? To oczywiście zależy od sytuacji,…
Całkiem niedawno po raz pierwszy w mojej zawodowej praktyce zdarzyło mi się prowadzić sprawę, w której Sąd po 3 latach prowadzenia procesu rozwodowego, na skutek zeznań świadka złożonych w trakcie rozprawy nabrał istotnych wątpliwości co do tego czy dobro 12 letniego dziecka na skutek rozwodu rodziców nie będzie zagrożone i w konsekwencji nie wydał wyroku, ale – powołał biegłego!
A z czego to w ogóle wynika?
Szanowni Państwo, jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł stworzenia cyklu publikacji z zakresu prawa rodzinnego. Już podczas studiów, a następnie przez cały okres aplikacji radcowskiej, a obecnie w ramach własnej Kancelarii we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Pro Bono przy Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie (OIRP) zajmuję się w największym zakresie właśnie prawem rodzinnym.
Dokładnie w dniu 5. rocznicy podjęcia uchwały o utworzeniu Ośrodka Pomocy Pro Bono z sukcesem
zakończyłam kolejną prowadzoną w jego ramach sprawę, jak również miałam ogromną przyjemność
udzielić wywiadu do czasopisma Okręgowej Izby Radców Prawnych „TEMIDIUM”.
Ostatnio zgłosiła się do mnie klientka, która doznała w pracy mobbingu. W związku z negatywnym wpływem mobbingu na jej zdrowie psychiczne, klientka ta nie chciała wszczynać postępowania o mobbing przed sądem. Zapytała mnie zatem, czy możemy zrobić cokolwiek innego poza procesem sądowym, aby powstrzymać pracodawcę od rujnowania zdrowia kolejnym pracownikom wskutek mobbingu.
Spotkałam się ostatnio z zapytaniem, czy w razie zagwarantowania zatrudnienia za 3 miesiące pracownik powinien podpisać z pracodawcą list intencyjny czy raczej powinna to być przedwstępna umowa o pracę?
Ostatnio coraz częściej zdarza mi się, że małżonkowie rozważający wystąpienie do Sądu z pozwem rozwodowym pytają, czy jest możliwość przeprowadzenia między nimi mediacji jeszcze przed rozwodem.
W przypadku braku wiedzy osoby składającej pozew rozwodowy o miejscu zamieszkania małżonka Sąd nie może wydać wyroku zaocznego, a co najwyżej wyznaczyć kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu.
Zgodnie z art. 133 § 1. Kro. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba, że…
Czy kredyt hipoteczny rodzica, z którym zamieszkuje dziecko, wpływa na wysokość zobowiązania alimentacyjnego drugiego z rodziców?
End of content
End of content